Domowe sposoby na żylaki

Jak przygotować się do zabiegu usuwania żylaków pianką

Domowe sposoby na żylaki często obejmują stosowanie miotły Rzeźnika, octu jabłkowego i imbiru. Te wszystkie mają pewne korzyści. Niektóre nie będą działać dla Ciebie. Ale wiele osób przysięga na nich. One rzeczywiście zmniejszają ból żylaków. Czytaj dalej, aby odkryć bardziej skuteczne środki na żylaki. Poniżej jest spojrzenie na cztery z najbardziej popularnych.

Miotła Rzeźnika

Miotła Rzeźnika może być stosowany w wielu domowych środków na żylaki. To zioło jest znane z tego, że pomaga poprawić krążenie krwi i złagodzić objawy obrzękniętych żył. Jest to ogólnie bezpieczne do spożycia , ale powinny być podejmowane z ostrożnością przez osoby z wahaniami ciśnienia krwi . Aby uzyskać najlepsze wyniki, rzeźniczy miotła powinna być podjęta trzy razy dziennie . Oczar wirginijski jest również skutecznym domowym środkiem na żylaki. Substancja ta zawiera związki, które są dobre dla pomarszczonej skóry. Moczenie opuchniętych żył w ciepłym roztworze oczaru pomoże złagodzić objawy.

Pieprz cayenne

Stosowanie pieprzu cayenne jako domowego środka na bielactwo nie jest pozbawione ryzyka. Chociaż wiadomo, że wzmacnia układ odpornościowy, pieprz cayenne może również powodować pewne skutki uboczne. Wśród nich są podrażnienia skóry, pieczenie i swędzenie. Może również powodować katar i podrażnienie oczu. Pieprz cayenne jest dostępny w postaci suszonej i sproszkowanej i może być dodawany do żywności i napojów.

Imbir

Wiele osób przysięga na imbirowe domowe środki na żylaki, aby je leczyć. Imbir jest popularnym domowym środkiem na te nieestetyczne żyły i może skutecznie zmniejszyć obrzęk i dyskomfort. Regularne ćwiczenia mogą również pomóc w zapobieganiu żylakom, a imbir jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga poprawić krążenie krwi w nogach. Poniżej wymieniono trzy sposoby na poprawę krążenia krwi w nogach i zapobieganie pogorszeniu się żylaków.

Ocet jabłkowy

Pojawiło się wiele twierdzeń o korzyściach płynących z octu jabłkowego w leczeniu żylaków. Ten naturalny środek został promowany jako eliksir kontroli wagi i obniżenia poziomu cukru we krwi. Jest w postaci tabletek i płynów. Forma płynna może być stosowany bezpośrednio do obszaru zagrożonego lub podjęte w postaci pigułki. W zależności od ciężkości stanu, może chcesz skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem tego środka domu.

Pietruszka

Oprócz tego, że jest bogata w witaminę C, pietruszka ma inne właściwości, które pomagają w leczeniu żylaków. Zachęca do produkcji kolagenu i pomaga w reprodukcji i naprawie komórek. Jego zawartość chemiczna, rutyna, pomaga również wzmocnić naczynia włosowate. Herbata z pietruszki może pomóc złagodzić ból żylaków. Możesz gotować kilka liści pietruszki w wodzie przez pięć minut, odcedzić i schłodzić do letniej. Następnie nałóż mieszankę pietruszki z wodą na dotknięte miejsca. Ponadto można jeść liście pietruszki na surowo lub w postaci naparu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak przygotować się do zabiegu usuwania żylaków pianką
Czytaj Dalej

Jaki jest koszt usunięcia żylaków?

Być może zadałeś sobie pytanie: „Jaki jest koszt leczenia żylaków?”. Wiele procedur obejmuje kilka różnych opłat. Na przykład,…