Maść arnikowa na żylaki – czy jest pomocna?

Maść arnikowa na żylaki - czy jest pomocna?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak maść arnikowa może pomóc twoim żylakom, nie jesteś sam. To miejscowe rozwiązanie jest znane z tego, że pomaga zmniejszyć stan zapalny i bakterie. Zmniejsza również nacisk na żylaki. Ale, czy jest to skuteczne? Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom i wadom tego rozwiązania miejscowego.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z beautycentre.pl

Zmniejsza stan zapalny

Maść arnikowa to krem, który jest bogaty w właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Może złagodzić dyskomfort związany z pajączkami i żylakami. Dodatkowo pomaga zmniejszyć ból i łagodzi siniaki. Aby użyć maści arnikowej na żylaki, należy nałożyć niewielką ilość na dotknięte obszary i wmasować ją.

Zabija bakterie

Arnica Montana jest niezbędnym elementem leczenia żylaków i jest szczególnie przydatna w łagodzeniu ekstremalnej bolesności. Ta bolesność może być nasilona przez ćwiczenia, a nawet może prowadzić do strachu przed dotknięciem nóg. Żylaki charakteryzują się również bólem , siniaki uczucie w nodze – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu . Skóra na nogach może również pojawić się zaczerwieniona lub opuchnięta. Niektórzy ludzie mogą nawet nie zauważyć objawów żylaków, ale po prostu wyglądają jak wybitne, ciemne i fioletowe żyły na nogach.

Zmniejsza ciśnienie w żylakach

Różne modyfikacje stylu życia, w tym podnoszenie nóg podczas siedzenia lub leżenia, mogą pomóc w zmniejszeniu ciśnienia w żyłach. Podniesienie nóg pozwala grawitacji przenieść krew z powrotem do serca. Wiele osób znajduje również ulgę od obrzęku i innych objawów spowodowanych przez żylaki poprzez regularne masaże. Jednak przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów należy skonsultować się z lekarzem. Oprócz sprawdzenia bezpieczeństwa produktu, pracownik służby zdrowia może spojrzeć na twoje nogi, aby postawić właściwą diagnozę.

Skuteczność

Maść arnikowa na zapalenie żył może być korzystna w przypadku opuchniętych nóg, rąk i stóp. Może być również korzystne dla dużych żył w nogach. Jednakże, jeśli szukasz całkowicie naturalne leczenie, należy najpierw zasięgnąć porady lekarza. Środki ziołowe mogą złagodzić ból, siniaki i obrzęk. Chociaż mogą być skuteczne, mogą powodować niekorzystne skutki uboczne, takie jak spowolnienie pracy wątroby, osłabienie mięśni i pragnienie słodkich pokarmów i alkoholu.

Skutki uboczne

Arnika jest byliną o właściwościach przeciwzapalnych. Może również przynieść ulgę zmęczonym mięśniom i zmniejszyć siniaki. Znana jest również jako wilcza jagoda, stokrotka górska, leopard’s bane lub skrzyp. Jest dostępny w postaci maści lub kremu, które można stosować na bolesne żylaki. Chociaż zioło to jest uważane za bezpieczne i skuteczne, nie powinno być stosowane na otwarte rany, ponieważ toksyna zawarta w Arnica montana jest trująca.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czy żylaki na nogach bolą?
Czytaj Dalej

Czy żylaki na nogach bolą?

Czy żylaki na nogach powodują ból? Istnieją sposoby, aby im zapobiec i złagodzić ich dyskomfort. Poniższe wskazówki mogą…