Radiofrekwencja mikroigłowa – stymulacja kolagenu
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę zakończoną wymiennymi mikroigłami. Dzięki połączeniu mikronakłuwania z falami radiowymi zabieg ten stymuluje naturalną produkcję kolagenu, wpływając na poprawę napięcia skóry. Mikroigły zagłębiają się w skórę na określoną głębokość (0,1–3,5 mm), tworząc w niej kanały, do których dostarczana jest energia radiofalowa. Procedurę wykonuje się w serii, składającej się z kilku sesji. Synteza kolagenu trwa przez kilka tygodni, a ostateczne efekty terapii można ocenić po około 2–3 miesiącach od ostatniego zabiegu.
Laserowy lifting twarzy
Innym sposobem na przebudowę kolagenu w skórze jest zastosowanie lasera. Światło lasera uszkadza głębokie warstwy skóry właściwej. Urządzenie wprowadza w skórze zmiany termiczne lub fotoakustyczne. Mikrouszkodzenia powstają w kolumnowych odcinkach, dzięki czemu komórki regeneracyjne napływają z bliskiej odległości, a efekty pojawiają się stosunkowo szybko. Efektem jest stymulacja procesów naprawczych, które wpływają na poprawę kondycji skóry. Laserowe odmładzanie twarzy ujędrnia, napina, redukuje zmarszczki, a także rozjaśnia przebarwienia. Zazwyczaj zaleca się serię 4–6 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych.
Zabieg HIFU, czyli lifting ultradźwiękowy
HIFU to innowacyjna technologia, z której można skorzystać m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Umożliwia osiągnięcie pożądanych efektów już po jednym zabiegu. W trakcie procedury na skórę oddziałują zogniskowane ultradźwięki, które docierają do głębokich warstw skóry bez uszkadzania powierzchni naskórka. Tkanka rozgrzewana jest do temperatury 65—75°C. Tak, jak w przypadku lasera czy radiofrekwencji, w skórze powstają mikrouszkodzenia, które stymulują wytwarzanie kolagenu. Różnica polega na tym, że technologia HIFU działa nieco głębiej, dzięki czemu oczekiwane rezultaty pojawiają się dużo szybciej.
Termolifting – odmładzanie podczerwienią
Jakość i sprężystość skóry można również poprawić, stosując podczerwień. Technologia ta wykorzystuje efekt termiczny do pobudzenia fibroblastów, aby wyprodukowały duże ilości nowego kolagenu. Temperatura wytworzona w tkance sięga 65°C, przy czym powierzchnia naskórka nie zostaje naruszona. Rezultaty zabiegu wzmacnia jednoczesne zastosowanie peelingu wodnego, który przyczynia się do głębszego nawilżenia i ujędrnienia skóry. Terapia składa się z serii 4–6 zabiegów wykonywanych z zachowaniem miesięcznych odstępów.
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowych
Iniekcja kwasu hialuronowego w newralgiczne obszary twarzy, to skuteczny sposób na błyskawiczne wypełnienie zmarszczek i odmłodzenie skóry. W tym przypadku efekty widoczne są najszybciej, jednak utrzymują się najkrócej. Aby je podtrzymać, należy powtarzać zabieg cyklicznie, mniej więcej co pół roku. Kwas hialuronowy to substancja silnie higroskopijną, co oznacza, że wiąże duże ilości wody, dzięki czemu jest w stanie wypełnić ubytki tkankowe w skórze. Dodatkowym działaniem iniekcji wypełniacza jest delikatne pobudzenie syntezy kolagenu w skórze.
Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, odwiedź tę stronę.
Materiał promocyjny
Podobne tematy