Laserowe usuwanie przebarwień

Wśród metod usuwania przebarwień na szczególną uwagę zasługuje laser tulowy. Sprawdź, na czym polega laserowe usuwanie przebarwień Lavieen.

Przebarwienia to, obok zmarszczek, jedne z najczęstszych konsekwencji starzenia się skóry. Wiele osób uważa, że postarzają nawet bardziej niż zmarszczki. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć przy pomocy nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez medycynę estetyczną. Najczęściej polecane przez specjalistów jest laserowe usuwanie przebarwień.

Skąd się biorą przebarwienia i jak im przeciwdziałać?

Chociaż mogą występować również u osób młodych, ryzyko powstawania przebarwień zwiększa się wraz z wiekiem. Starzenie się organizmu to tylko jeden z czynników powodujących przebarwienia. Dużą rolę odgrywają zaburzenia hormonalne, na przykład na skutek ciąży, menopauzy czy zażywania pigułek antykoncepcyjnych – takie przebarwienia nazywane są ostudą. Czynnikiem indukującym przebarwienia jest najczęściej intensywne promieniowanie słoneczne – mówimy wówczas o przebarwieniach posłonecznych. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem promieni UV w okresie letnim, ale też przez cały rok – to najważniejsza profilaktyka przeciw przebarwieniom. Jeśli nie udało Ci się uniknąć przebarwień, możesz im skutecznie przeciwdziałać. Najbardziej efektywną opracowaną dotąd metodą jest laserowe usuwanie przebarwień, z którego skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki.

Usuwanie przebarwień laserem Lavieen

Lavieen to przełomowa technologia w usuwaniu przebarwień. Urządzenie dysponuje długością fali 1927 nm. Laser ten określany jest mianem subablacyjnego, ponieważ powoduje nieznaczne naruszenie warstwy rogowej naskórka, ale jego główne działanie skupione jest w warstwie podstawnej naskórka, gdzie znajduje się melanina – barwnik skóry odpowiedzialny za powstawanie przebarwień. Laser tulowy jest w stanie wykryć i skutecznie zlikwidować nawet najmniejsze zmiany pigmentacyjne.

Po laserowym usuwaniu przebarwień na skórze może powstać zaczerwienienie, które utrzymuje się przez 2-3 dni. Przebarwienia przejściowo ciemnieją, robią się prawie czarne, a następnie złuszczają się wraz z naskórkiem w ciągu mniej więcej tygodnia.

Czasem, dla uzyskania lepszych efektów, stosuje się laserowe usuwanie przebarwień z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Terapie łączone dają wyraźniejsze i trwalsze rezultaty. Efekty laseroterapii wzmocnić można takimi procedurami, jak mezoterapia igłowa, wypełnianie kwasem hialuronowym czy odpowiednio dobrany peeling.

Lavieen umożliwia leczenie różnego rodzaju zmian skórnych, takich jak:

  • plamy soczewicowate, 
  • plamy starcze, 
  • przebarwienia pozapalne, 
  • blizny (potrądzikowe, poparzeniowe, pourazowe),
  • zmarszczki.

Mimo że laser jest w stanie całkowicie usunąć przebarwienia, nie zapobiega ich ponownemu pojawianiu się. Dlatego zarówno przed, jak i po laseroterapii konieczna jest odpowiednia profilaktyka, polegająca przede wszystkim na stosowaniu wysokich filtrów UV na skórę oraz zadbanie o regulację gospodarki hormonalnej pod okiem endokrynologa lub ginekologa.

Laserowe usuwanie przebarwień – dlaczego warto?

Lavieen umożliwia nie tylko laserowe usuwanie przebarwień. Bonusem, jaki daje zabieg, jest odmłodzenie skóry, ponieważ urządzenie stymuluje skórę do przebudowy, pobudzając procesy regeneracyjne i produkcję kolagenu.

Laser tulowy umożliwia bezpieczne usuwanie przebarwień nawet w najtrudniej dostępnych i delikatnych miejscach, np. w okolicy oczu.

Już po jednym zabiegu można zlikwidować przebarwienie całkowicie. W przypadku trwalszych zmian skórnych stosuje się serię zabiegów. Plan terapii ustala lekarz podczas konsultacji z pacjentem.Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego usuwania przebarwień, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like