Przygotowanie do zabiegu usunięcia żylaków – kilka wskazówek

Przygotowanie do zabiegu usunięcia żylaków - kilka wskazówek

Przed poddaniem się operacji usunięcia żylaków, powinieneś wiedzieć jak najwięcej o zabiegu. Ten artykuł obejmuje różne metody leczenia , takie jak laserowe usuwanie żył , skleroterapii i Phlebectomy . Obejmujemy również czas odzyskiwania dla tych procedur i dać wskazówki, aby wrócić do regularnego życia po zabiegu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które sprawią, że operacja przebiegnie bezproblemowo:

Zakrzepica

W większości przypadków zakrzepicy przed operacją usunięcia żylaków można zapobiec. W rzeczywistości może ona nawet zapobiec poważniejszym powikłaniom, takim jak zakrzepica żył głębokich i zatorowość płucna. Operacja żylaków jest jedną z najbezpieczniejszych procedur chirurgicznych. Jednak niedawny przegląd wykazał interesującą rozbieżność między zgłoszonymi przypadkami zakrzepowo-zatorowymi a rzeczywistą częstością występowania, prawdopodobnie z powodu różnic w metodach rejestracji.

Ogólnie rzecz biorąc, powierzchowne zakrzepowe zapalenie żył jest czynnikiem ryzyka rozwoju skrzepu krwi w żyle, która leży tuż pod powierzchnią skóry. Powikłanie to może prowadzić do dolegliwości bólowych lub innych komplikacji. Lekarze często diagnozują żylaki na podstawie badania fizycznego i czasami wykonują badania krwi, aby wykluczyć inne warunki. Powikłaniu temu można zapobiec dzięki leczeniu, które ma na celu wyleczenie choroby podstawowej.

Skleroterapia

Podczas gdy skleroterapia żylaków jest alternatywą dla operacji, nie jest zalecana dla dużych, problematycznych żył. Ponadto, jeśli masz tendencję do krzepnięcia krwi, możesz nie być kandydatem do skleroterapii. Procedura ta obejmuje zazwyczaj dwie do trzech sesji. Po pierwsze, skanowanie ultradźwiękowe zidentyfikuje główną żyłę powierzchniową. Następnie do żyły wprowadza się igłę przy użyciu niewielkiej ilości środka znieczulającego miejscowo.

Naukowcy randomizowali uczestników badania, które porównywało skleroterapię vs. operację na żylaki w Worcestershire, w Anglii. Uczestnicy zostali przydzieleni do jednej z trzech grup na podstawie wieku, płci i rodzaju żylaków. Pacjenci, którzy mieli wcześniejsze leczenie lub nie kwalifikowali się do operacji, zostali wykluczeni. W ostatecznej analizie ten sam obserwator oceniał wszystkich uczestników, a w przypadku poprawy po operacji obserwował również rany po nacięciu.

Flebectomia

Przed poddaniem się zabiegowi należy wykonać pewne czynności przygotowawcze. Podczas konsultacji chirurg oznaczy nogi wodoodpornym długopisem, dzięki czemu będzie wiadomo, które żyły zostaną usunięte. Należy pamiętać o tych środkach ostrożności, ponieważ mogą one prowadzić do komplikacji. Oprócz tych środków ostrożności, nie powinna Pani palić papierosów ani spożywać alkoholu przez dwa tygodnie przed zabiegiem.

Przed operacją należy upewnić się, że zabrała Pani ze sobą jakieś leki. Należy unikać palenia tytoniu, które opóźnia proces gojenia. Przed operacją należy omówić wszelkie inne leki, które przyjmujesz. Leki mogą wpłynąć na znieczulenie lub zwiększyć ryzyko krwawienia. W razie potrzeby lekarz przepisze leki przeciwbólowe. Następnego dnia po zabiegu może być konieczne wznowienie przyjmowania leków, których przyjmowanie przerwano dzień przed zabiegiem.

Laserowe leczenie żył

Chociaż procedura jest ogólnie bezpieczna, może wiązać się z pewnym ryzykiem. Przeciwwskazaniem są pacjenci z zakażonym wrzodem, towarzyszącą chorobą okluzyjną tętnic oraz ci, którzy nie są ambulatoryjni. Względne przeciwwskazania do SEPS obejmują zakrzepicę żył głębokich, ciężką cukrzycę, otyłość lub sklerodermię. Niemniej jednak, ryzyko związane z SEPS jest mniejsze niż w przypadku operacji otwartej, a zabieg może być wykonany w gabinecie lekarskim.

Zabieg polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia na skórze. Przez cewnik wprowadzany jest światłowód lub elektroda. Cewnik jest delikatnie odciągany do tyłu, aż do odsłonięcia końcówki włókna lub elektrody. Wokół żyły wstrzykiwany jest wówczas środek znieczulający miejscowo, przy użyciu wskazówek ultradźwiękowych. Cewnik jest stopniowo wycofywany, a laser będzie ogrzewał żyłę. Po zabiegu, bandaż lub wąż uciskowy zostanie umieszczony na leczonej nodze. Procedura może trwać kilka godzin, a pacjenci mogą zostać poproszeni o noszenie okularów ochronnych.

Znieczulenie

Znieczulenie do operacji usuwania żylaków będzie się różnić w zależności od konkretnego rodzaju wykonywanej procedury. Ogólnie rzecz biorąc, operacja usuwania żylaków jest wykonywana jako Day Case. Podczas tej procedury, małe cięcie jest wykonane na skórze w miejscu żylaków. Cienka kamera i instrument chirurgiczny są wprowadzane przez cięcie, aby usunąć żyłę. Ten rodzaj operacji zarezerwowany jest dla pacjentów z poważnymi żylakami lub z owrzodzeniami skóry.

W zależności od rodzaju procedury, procedura usuwania żylaków może wymagać znieczulenia ogólnego lub miejscowego. Znieczulenie ogólne wprowadzi pacjenta w stan śpiączki i spowoduje, że nie będzie on miał świadomości ani czucia. Ten rodzaj znieczulenia jest ogólnie bezpieczny i skuteczny dla większości pacjentów, nawet tych, którzy są inaczej zdrowi. Istnieją cztery główne rodzaje znieczulenia: ogólne, regionalne i miejscowe. Znieczulenie miejscowe jest stosowane w większości zabiegów usuwania żylaków, natomiast znieczulenie ogólne jest zarezerwowane dla bardziej skomplikowanych operacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like