Czy operacja usunięcia żylaków jest bezpieczna?

Czy operacja usunięcia żylaków jest bezpieczna?

Jest kilka pytań, które możesz mieć odnośnie operacji i ryzyka z nią związanego. Lekarz może poprosić o zaprzestanie palenia, co może opóźnić gojenie i zwiększyć ryzyko krwawienia. Ponadto należy omówić z lekarzem wszelkie przyjmowane obecnie leki, które mogą wpłynąć na znieczulenie lub zwiększyć ryzyko krwawienia. Podczas zabiegu konieczne będzie zaprzestanie przyjmowania niektórych leków i należy zapytać lekarza, kiedy można je wznowić po zabiegu.

Procedury usuwania żylaków

W wielu przypadkach procedury usuwania żylaków są bezpieczne i wykonywane przez lekarza z certyfikatem zarządu – zasób ten jest udostępniony przez serwis . Istnieje również kilka rodzajów procedur, w tym endoskopowa chirurgia żył, która obejmuje maleńkie cięcie w skórze i usunięcie obrzękniętych żył. Jest to szybka procedura, a pacjenci często wracają do swojego normalnego życia codziennego tego samego dnia. Jeśli rozważasz przeprowadzenie zabiegu, Rochester Regional Health Vein Treatment Center w zachodnim Nowym Jorku może pomóc. Znajdziesz tam nasz troskliwy personel poświęcony temu, abyś wyglądał i czuł się jak najlepiej.

Istnieje kilka metod usuwania żylaków, z których wszystkie są skuteczne i wymagają jedynie niewielkiego nacięcia. Niektóre z tych procedur to ablacja endovenous (EVA) i skleroterapia. Skleroterapia jest stosunkowo prostą procedurą i nie wymaga znieczulenia. Endovenous ablacji (EVA) jest inny sposób leczenia żylaków, i obejmuje ogrzewanie żyły z wysokiej częstotliwości fal radiowych. W obu przypadkach pacjenci pozostają przytomni podczas zabiegu i nie jest wymagane znieczulenie.

Powikłania operacji żylaków

Po operacji żylaków może wystąpić wiele powikłań. Należą do nich: krwawienie, owrzodzenie, a także zalegające zakażenie skóry. Dodatkowo, urazy te mogą nie być od razu widoczne po operacji. Powikłania te mogą wymagać dodatkowego leczenia, takiego jak antybiotyki. Pacjenci powinni być również świadomi potencjalnych zagrożeń związanych z operacją żylaków przed poddaniem się jej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych powikłaniach i jak im zapobiegać.

U niektórych pacjentów nerwy powierzchniowe zaopatrujące obszary skóry zostają uszkodzone podczas operacji żylaków. Może to spowodować tymczasowe drętwienie w tym obszarze. Chociaż jest to rzadkie, nadal jest możliwe, aby te nerwy odzyskały funkcję. Inne nerwy mogą dostarczyć obszar, który został dotknięty. Wspólne obszary dotknięte obejmują wewnętrzną część uda, łydkę, tył kolana i krótką żyłę odpiszczelową. W przypadku tych powikłań pacjentom zaleca się natychmiastowe powiadomienie lekarza. Wizyty w klinice pooperacyjnej mogą trwać nawet do kilku miesięcy.

Powrót do zdrowia po ablacji prądem o częstotliwości radiowej

Po usunięciu żylaków za pomocą ablacji prądem o częstotliwości radiowej należy spodziewać się pewnej bolesności wokół leczonego obszaru. Jest to normalne i stanowi część procesu gojenia. Zazwyczaj w ciągu kilku dni można powrócić do prawie wszystkich normalnych czynności. Może również wystąpić obrzęk, drętwienie, ból i uczucie ciężkości w leczonej nodze. Jeśli po zabiegu pojawią się nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia, czy konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych zabiegów.

Zazwyczaj rekonwalescencja po ablacji prądem o częstotliwości radiowej w celu usunięcia żylaków nie wymaga rozległych przygotowań. Jednak inne, bardziej inwazyjne procedury wymagają pozostania na czczo przez kilka godzin, a także należy zaprzestać stosowania niektórych leków, suplementów i alkoholu. Procedury te mogą być bolesne, więc pacjenci powinni zaplanować odpowiednio. Czas rekonwalescencji zależy od zakresu zabiegu i leczonego obszaru. Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć obrzęku i zasinienia podczas zabiegu, co jest normalne.

Odzyskiwanie po EVLT

Podczas gdy zmiany stylu życia mogą zmniejszyć wygląd żylaków, poddanie się operacji usunięcia tych nieestetycznych naczyń krwionośnych może poprawić wygląd pacjenta. Powrót do zdrowia po operacji usunięcia żylaków zależy od zgodności pacjenta i samej procedury. Po zabiegu pacjenci powinni spędzić co najmniej siedem dni w łóżku, ponieważ jest to niezbędne do prawidłowego gojenia. W tym okresie powinni unikać forsownych ćwiczeń. Powolne, delikatne ruchy zapobiegną zamykaniu się nacięć i pomogą przywrócić prawidłowy przepływ krwi.

Po operacji usunięcia żylaków trzeba będzie wziąć około dwóch tygodni wolnego od pracy. Lekarz prawdopodobnie zasugeruje, abyś unikał podnoszenia ciężkich przedmiotów przez pierwsze dwa tygodnie. Zabronione jest również podnoszenie ciężarów, gdyż może to nadmiernie obciążać żyły. Należy nosić pończochy uciskowe, aby przyspieszyć powrót do zdrowia i wspomóc krążenie. Ważne jest również, aby unikać biegania przez dwa tygodnie po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko ponownego otwarcia nacięć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Pijawki na żylaki - czy pomagają?
Czytaj Dalej

Pijawki na żylaki – czy pomagają?

Jeśli zastanawiałeś się, czy pijawki mogą pomóc twoim żylakom, przeczytaj ten artykuł. Substancja Hirudin zawarta w ślinie pijawek…