Usuwanie żylaków radiofrekwencją – czy są jakieś powikłania?

Usuwanie żylaków radiofrekwencją - czy są jakieś powikłania?

Istnieje szereg zagrożeń i powikłań związanych z usuwaniem żylaków przy użyciu częstotliwości radiowej. Jeśli rozważasz posiadanie tej procedury, ważne jest, aby zrozumieć, co to jest, aby można było podjąć najlepszą decyzję. W końcu płacisz tysiące dolarów za procedurę, która ma trwać tylko kilka tygodni. Jest jednak pewien minus tej procedury – jeśli masz nawrót żylaków, być może będziesz musiał przejść przez wiele zabiegów.

Usuwanie żylaków radiofrekwencją

Istnieją pewne zagrożenia związane z usuwaniem żylaków radiofrekwencją. Procedura może powodować zasinienie i niewielką tkliwość, więc pacjenci powinni nosić pończochy uciskowe po zabiegu. W okresie rekonwalescencji, pacjenci nie mogą latać lub poddawać się uciążliwej aktywności fizycznej. Badania ultrasonograficzne będą potrzebne do monitorowania leczonych żył – słowa te zostały ułożone przez ekspertów serwisu happylifediy.pl. Ablacja prądem o częstotliwości radiowej nie jest dobrym wyborem dla skręconych żył lub małych rozgałęzionych żył.

Żylaki mogą być bolesne, ale ablacja prądem o częstotliwości radiowej może je wyeliminować i poprawić krążenie. Zabieg ten jest zwykle wykonywany przez niewielkie nacięcie skóry, przy użyciu wskazówek ultradźwiękowych w celu skierowania fal o częstotliwości radiowej do dotkniętej żyły. Ciepło pochodzące z procesu ablacji o częstotliwości radiowej powoduje zapadanie się ścian żyły, a leczona żyła jest następnie wchłaniana przez otaczającą ją tkankę. Pacjenci zazwyczaj odczuwają ulgę w bólu w ciągu sześciu miesięcy do kilku lat, a procedura jest ogólnie bezpieczna.

Powikłania usuwania żylaków metodą radiofrekwencji

Przeciwwskazaniem do skleroterapii jest obecność zakrzepicy żył głębokich i towarzyszącej jej choroby okluzyjnej tętnic. Kobiety, które są w ciąży lub które z innych względów są medycznie zagrożone powikłaniami, nie są kandydatkami do SEPS. USG przed zabiegiem, znane również jako USG duplex Doppler, jest niezbędne do wykrycia nieprawidłowości w żyłach. Pacjenci, u których występują te schorzenia, są uważani za względne przeciwwskazania.

Przed poddaniem się zabiegowi pacjenci muszą poinformować lekarza o wszelkich alergiach lub nietolerancji na jakiekolwiek leki. Pacjenci nie powinni jeść ani pić przez co najmniej dwie godziny przed zabiegiem. Większość pacjentów przechodzi zabieg w trybie ambulatoryjnym, ale w niektórych przypadkach wymagany jest nocleg. Po wykonaniu zabiegu pacjent będzie leżał płasko na łóżku szpitalnym i zostanie poddany badaniu ultrasonograficznemu. Krem znieczulający może być stosowany do skóry wokół żyły, która ma być leczona. Po zdrętwieniu skóry, radiolog wprowadzi do żyły cewnik ze źródłem ciepła RF. Cewnik jest następnie wprowadzany przez małe nacięcie w skórze. Po wprowadzeniu cewnika, energia o częstotliwości radiowej jest kierowana do nieprawidłowej żyły.

Ryzyko związane z usuwaniem żylaków za pomocą radiofrekwencji

Zabieg wykorzystuje ablację prądem o częstotliwości radiowej do zniszczenia żyły, powodując zapadnięcie się jej ściany i przekierowanie krwi do zdrowych żył znajdujących się w pobliżu. Zabieg polega na wprowadzeniu urządzenia grzewczego do żyły nogi przez małe nacięcie lub przez rurkę pod skórą. Urządzenie jest następnie powoli wyciągane z powrotem przez żyłę, ogrzewając ją i uszczelniając. Po zabiegu pacjent może powrócić do swoich zwykłych czynności.

Przed poddaniem się zabiegowi usunięcia żylaków należy rozważyć ryzyko związane z ablacją prądem o częstotliwości radiowej. Chociaż zabieg jest stosunkowo bezpieczny i skuteczny, nie jest pozbawiony ryzyka. Po pierwsze, zabieg może uszkodzić zdrową tkankę żylną. Może być konieczne wykonanie kilku ablacji i zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt. Kolejnym ryzykiem jest możliwość wystąpienia awarii obwodu refluksowego, co może skutkować ograniczonymi możliwościami leczenia i wczesnymi nawrotami. Aby zminimalizować ryzyko tych powikłań, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak rozpoznać początki żylaków
Czytaj Dalej

Jak rozpoznać początki żylaków

Jeśli doświadczyłeś objawów żylaków, nie jesteś sam. Stan ten może być bardzo niewygodny i może nawet prowadzić do…