Jak leczyć żylaki warg sromowych mniejszych

Czy mogę się zaszczepić, jeśli mam żylaki?

Istnieje szereg środków samoopieki, które można podjąć, aby pomóc złagodzić objawy żylaków sromu. Obejmują one noszenie odzieży podtrzymującej i stosowanie zimnych okładów na dotknięte miejsce. Naprzemienna pozycja ciała również wspomoże krążenie. Zmiana pozycji i podniesienie nóg może pomóc zmniejszyć objawy. Jednak tylko lekarz może zalecić najlepsze dla Państwa leczenie.

Objawy

Domowe sposoby leczenia żylaków sromu obejmują podnoszenie nóg, aby zapobiec gromadzeniu się krwi. Pacjenci z poważnymi żylakami mogą przyjmować leki na receptę, aby usunąć skrzepy krwi. Pacjenci mogą również przyjmować heparyny drobnocząsteczkowe, aby zapobiec lub leczyć zakrzepy krwi. Powinni również używać delikatnych mydeł podczas mycia okolic narządów płciowych. Właściwa dieta i kontrola masy ciała są również ważne w zapobieganiu gromadzeniu się krwi.

Do powstania żylaków okolicy miednicy przyczynia się wiele czynników. Mogą się one nasilać podczas miesiączki lub stosunku seksualnego. Kobiety z żylakami okolic miednicy są bardziej narażone na wystąpienie żylaków sromu w czasie ciąży. Jednak schorzenie to nie stanowi takiego samego ryzyka jak inne żylaki sromu czy pochwy. Ponadto należy pamiętać, że ciało kobiety w ciąży produkuje więcej krwi niż zwykle. Hormony jej ciała powodują również rozluźnienie ścian żył.

Chociaż pojawienie się żylaków sromu nie jest niczym niezwykłym, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu podjęcia leczenia. Większość głównych towarzystw ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa koszty leczenia żylaków sromu. Plan leczenia opiera się na diagnozie pacjenta oraz wynikach badań ultrasonograficznych i innych badań obrazowych. Jak w przypadku wszystkich warunków zdrowotnych, pacjent powinien zawsze skonsultować się z pracownikiem medycznym przed przyjęciem jakichkolwiek leków lub stosowaniem maści.

Przyczyny

Żylaki warg sromowych to małe, przebarwione żyły, które mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele. Łagodniejsze przypadki są znane jako pajączki, ale bardziej poważne objawy mogą sprawić, że te żyły wydają się ciemne i wybrzuszone. Na szczęście, te warunki nie są bardzo powszechne. Większość osób cierpiących nie odczuwa żadnych objawów, ale ważne jest, aby szukać pomocy medycznej, jeśli wystąpią takie objawy.

Chociaż genetyka odgrywa rolę w rozwoju żylaków, istnieją inne przyczyny. Możliwe jest występowanie żylaków w rodzinie, zwłaszcza jeśli członkowie najbliższej rodziny mieli podobne problemy. Stanie przez długie okresy czasu może również prowadzić do tych problemów. Kiedy krew nie może przepływać tak jak powinna, gromadzi się i powoduje pulę krwi, która może spowodować wybrzuszenie żył i stać się podrażniona.

Leczenie

Być może zauważyłaś już żylaki w dolnej wardze sromowej. Możesz odczuwać dyskomfort podczas chodzenia lub nawet w pozycji leżącej. Jeśli brzmi to znajomo, nie jesteś sama. Większość kobiet doświadcza tego stanu w pewnym momencie swojego życia. Choć często towarzyszy jej niepokój i dyskomfort, może również powodować ból, obrzęk i dyspareunię. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z tymi nieestetycznymi żyłami w dolnej części nogi.

Ciąża jest kolejnym czynnikiem, który może powodować ten stan. Kiedy kobieta jest w ciąży, jej hormony, znane jako progesteron, wzrastają i powodują gromadzenie się krwi w nogach. Jak dziecko rośnie, ciśnienie wywierane na żyły sprawia, że warunek gorzej. Należy podjąć leczenie żylaków warg sromowych mniejszych, aby zapobiec ich nawrotom w kolejnych ciążach.

Powikłania

Przygotowanie przedoperacyjne do operacji żylaków warg sromowych może obejmować przyjmowanie leku wenotonicznego. Pacjentki mogą być również poddane badaniu USG w celu potwierdzenia rozpoznania. Leczenie żylaków warg sromowych (labia minora) zależy od ich przyczyny. Żylaki związane z ciążą zazwyczaj nie wymagają leczenia. Pacjentki z żylakami miednicy mogą być również poddane kursowi leków wenotonicznych.

Nie ma jednoznacznego konsensusu dotyczącego postępowania w przypadku żylaków sromu podczas porodu. Sposób porodu powinien być rozpatrywany indywidualnie. Odpowiedzialny położnik musi jednak ustalić podstawową przyczynę, aby określić najbardziej odpowiednie podejście do leczenia. Autorzy artykułu wnieśli równy wkład w badanie i zatwierdzili ostateczny manuskrypt. Ten artykuł został przejrzany i zredagowany przez wielu autorów.

Objawy żylaków sromu obejmują obrzęk i dyskomfort podczas chodzenia. Obecność obrzęku i bólu może towarzyszyć także innym objawom, takim jak dyspareunia i świąd. Badanie cyfrowe warg sromowych mniejszych może ujawnić żylaki bez punktu bolesnego. Sieć żylakowa jest często doskonale obustronna i rozciąga się na przyśrodkowy aspekt uda, brzeg odbytu i długi pień odpiszczelowy. Zwykle jest związana z innymi żylakami kończyn dolnych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak rozpoznać początki żylaków
Czytaj Dalej

Jak rozpoznać początki żylaków

Jeśli doświadczyłeś objawów żylaków, nie jesteś sam. Stan ten może być bardzo niewygodny i może nawet prowadzić do…