Czego można się spodziewać po usunięciu żylaków

Czego można się spodziewać po usunięciu żylaków

Zanim zgodzisz się poddać operacji usunięcia żylaków, powinieneś wiedzieć, czego się spodziewać. Miejscowe znieczulenie zostanie podane wokół dotkniętej żyły. Po zabiegu można chodzić i powrócić do normalnych czynności. Procedura ta jest stosunkowo bezbolesna i będziesz mógł powrócić do swoich codziennych zajęć w ciągu jednego do czterech tygodni. Czas przestoju po operacji żylaków jest minimalny. Możesz nawet być w stanie wznowić swoje normalne codzienne czynności bezpośrednio po zabiegu.

Wstrzyknięcie środka miejscowo znieczulającego wokół żyły

Ból związany z kaniulacją żyły może być zmniejszony poprzez wstrzyknięcie środka miejscowo znieczulającego wokół żyły. Obraz ultrasonograficzny żyły szyjnej wewnętrznej może być pomocny w identyfikacji obszarów docelowych do infiltracji środka znieczulenia miejscowego. Jednak infuzja do otwartej rany jest również bolesna. W tym artykule omówimy niektóre możliwe zagrożenia i powikłania kaniulacji żyły oraz rolę znieczulenia miejscowego.

Downtime

W Ameryce ponad 30 milionów ludzi ma żylaki. Podczas gdy niektórzy nie odczuwają żadnych objawów, inni cierpią z powodu dyskomfortu, bólów, a nawet owrzodzeń żylnych. Jest jednak dobra wiadomość, ponieważ nowe metody leczenia żylaków są dostępne z minimalnym lub żadnym przestojem. Oto, czego możesz się spodziewać po zabiegu. Przestój po usunięciu żylaków jest minimalny, zwykle mniej niż 24 godziny.

Pończochy uciskowe

Jeśli przeszła Pani operację żylaków, prawdopodobnie przepisano Pani pończochy uciskowe. Zazwyczaj pończochy te nosi się po zabiegu, aby zmniejszyć ból i zasinienie. Jednak pończochy uciskowe mogą być przydatne z wielu powodów. Ambulatoryjna ablacja endovenous (znana również jako ablacja laserowa) jest alternatywną procedurą leczenia żylaków. Procedura ta polega na wyciągnięciu żylaków za pomocą małych nacięć na skórze. Początkowo standardowa praktyka zaleca pacjentom noszenie pończoch uciskowych przez około cztery tygodnie po zabiegu, ale czas ten może się różnić w zależności od stopnia zaawansowania żylaków.

Chodzenie po zabiegu

Lekarz zaleci, abyś chodził po operacji usunięcia żylaków. Chodzenie wspomaga krążenie w tym obszarze i pomaga zapobiegać tworzeniu się zakrzepów. Chodzenie powoduje skurcz mięśni łydek, które wypychają krew z nóg w kierunku serca. Chodzenie po operacji zmniejsza również nacisk na zastawki żylne, zmniejszając ryzyko nawrotu żylaków.

Nawrót żylaków

Jednym z najbardziej bolesnych i wstydliwych aspektów usuwania żylaków jest ich nawrót. Podczas gdy niektórzy pacjenci doświadczają niewielkiego dyskomfortu po operacji, nawroty mogą być bardziej poważne i mogą wpływać na codzienne życie. Podczas gdy żyły są częścią tkanki łącznej organizmu, są one zaprojektowane tak, aby odrastać po urazie. Po operacji pacjenci powinni być przygotowani na pojawienie się nowych żył w tym samym obszarze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like