Jak przygotować się do zabiegu usuwania żylaków pianką

Jak przygotować się do zabiegu usuwania żylaków pianką

Zanim udasz się do kliniki na zabieg usuwania żylaków pianką, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do zabiegu. W zależności od wielkości i ciężkości twoich żylaków, możesz potrzebować jednej, dwóch, a nawet trzech sesji. Jeśli obawiasz się, że Twoje żylaki mogą być zbyt duże, być może będziesz musiała wrócić na dodatkowe sesje, aż zobaczysz odpowiedni wynik.

Metody samopomocy w usuwaniu żylaków

Oprócz wizyty u lekarza, metody samopomocy w przypadku żylaków mogą zmniejszyć ich wygląd i ból. Pończochy uciskowe, podnoszenie nóg i ćwiczenia to dobre sposoby leczenia żylaków. Oprócz noszenia pończoch uciskowych, zabiegi te pomagają poprawić krążenie w nogach. Utrzymywanie nóg w pozycji uniesionej jest również zalecane, ponieważ zapobiega gromadzeniu się krwi w dolnej części nóg.

Utrzymywanie nóg w pozycji podwyższonej jest jedną z najlepszych metod samopomocy w leczeniu żylaków – część ta jest wynikiem pracy redaktora portalu Portal o Pielęgnacji – Nasz blog jest poświęcony pielęgnacji i eko trybu życia. Korzystanie z trzech lub czterech poduszek może pomóc utrzymać nogi podniesione i zachęcić przepływ krwi. Przed podjęciem jakichkolwiek suplementów, skonsultować się z lekarzem, który może również sprawdzić, czy są one bezpieczne do podjęcia. Mogą również zbadać twoje gołe nogi, aby zdiagnozować przyczynę żył. Na koniec, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek rutyny ćwiczeń lub suplementacji diety.

Przygotowanie do skleroterapii

Istnieje kilka wskazówek, jak przygotować się do skleroterapii, znanej również jako piankowe usuwanie żylaków. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu sterylnego roztworu do dotkniętych żył. Roztwór podrażnia wyściółkę żyły, powodując jej puchnięcie i sklejanie się. W końcu rozpadnie się i stanie się tkanką bliznowatą. Większość ludzi odzyskuje dobrze po tym zabiegu, ale niektórzy mogą doświadczyć pewnych skutków ubocznych.

Aby zabieg był jak najbardziej bezpieczny i skuteczny, lekarz powinien najpierw zdecydować, gdzie wstrzyknąć piankę sklerotyzującą. Objętość powinna być oparta na wielkości żyły docelowej i obszarze refluksu. Zastrzyki powinny być rozłożone w czasie od największych do najmniejszych żylaków, aby osiągnąć maksymalne działanie pianki. Ponieważ sklerozanty są bardzo wrażliwe na krew, stężenie produktu sklerotyzującego zależy od średnicy segmentu żylnego. Zaleca się mierzenie średnicy żyły, gdy pacjent jest w pozycji stojącej.

Unikanie światła słonecznego

Przed poddaniem się leczeniu żylaków piankowych pacjenci powinni unikać długotrwałej ekspozycji na słońce. O ile latem przebarwienia mogą być niewielką niedogodnością, o tyle zimą nie stanowią wielkiego problemu. Pacjenci powinni unikać korzystania z solarium przez kilka tygodni po zabiegu, ponieważ ekspozycja na słońce pozostawi ciemny ślad na nogach. Aby temu zapobiec, pacjenci powinni trzymać się z dala od słońca przez co najmniej dwa tygodnie przed i po zabiegu.

Procedura trwa około jednej godziny, a pacjenci powinni unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych na leczony obszar przez co najmniej dwa dni. Pacjentom zaleca się również unikanie pływania, sauny i gorących kąpieli przez dwa dni po zabiegu. Powinni również unikać forsownej aktywności, w tym jogi lub rozciągania. Pacjenci powinni również unikać latania przez kilka dni po zabiegu. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem w sprawie zabiegu i wszelkich możliwych skutków ubocznych.

Unikanie gorących kąpieli

Podczas gdy gorące kąpiele mogą być relaksujące, są one również szkodliwe dla twoich żylaków. Gorące kąpiele mogą podrażnić skórę i pogorszyć stan żylaków. Choroba żył występuje, gdy krew przepływająca przez Twoje żyły nie jest tak zdrowa, jak powinna być. Powoduje to osłabienie ścian żył, co skutkuje obrzękiem naczynia krwionośnego.

Przed poddaniem się temu zabiegowi należy unikać gorących kąpieli. Gorąca woda może spowodować rozszerzenie lub poszerzenie leczonej żyły. Zabieg skleroterapii działa poprzez zapadnięcie się chorej żyły. Po leczeniu, organizm ponownie wchłania leczoną żyłę. Aby leczenie było bardziej skuteczne, unikaj gorących kąpieli przez co najmniej dwa dni. Jeśli musisz wziąć kąpiel, możesz wziąć prysznic rano po zabiegu. Jeśli nie możesz czekać tak długo, weź kąpiel z gąbką. Po zabiegu większość pacjentów musi odczekać co najmniej 24 godziny przed wzięciem gorącej kąpieli.

Unikanie plaży

Chociaż słońce pogorszy stan żylaków, nie przeszkodzi Ci to w zażyciu kąpieli w oceanie. Kiedy pływasz, krew nie będzie się zbierać w żyłach, ale kiedy jesteś na słońcu, krew będzie. Ciepło może również pogorszyć ten stan. Unikaj pływania, gdy woda jest cieplejsza i upewnij się, że masz zakryte nogi. Jeśli jesteś w stanie uniknąć pływania w oceanie, możesz spróbować piankowego usuwania żylaków w zaciszu własnego domu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Usuwanie żylaków - na czym polega?
Czytaj Dalej

Usuwanie żylaków – na czym polega?

Flebectomia to małoinwazyjny zabieg, który polega na usunięciu żylaków. W przeszłości standardową procedurą w przypadku tego problemu było…